Zamknij

Volkswagen pod lupą Ministra Ochrony Środowiska

Redakcja
29.09.2017 12:58
Volkswagen pod lupą Ministra Ochrony Środowiska
fot. materiały prasowe

Śledczy z Ministerstwa Ochrony Środowiska w Ontario wkroczyli do siedziby Volkswagena Canada we wtorek, 26 września 2017 roku, zgodnie z nakazem wydanym w sprawie masowego, międzynarodowego śledztwa dotyczącego nielegalnych urządzeń do manipulacji spalin.

Zespół składający się z 24 oficerów, włącznie z informatykami z Ministerstwa Finansów, przybył do kampusu na wschodnich przedmieściach Toronto o godzinie 9:30, poszukując dowodów na poparcie nowo postawionego zarzutu przeciwko Volkswagenowi AG. Niemiecki producent podał do informacji publicznej, że pracownicy firmy współpracują ze śledczymi, którzy złożyli niezapowiedziana wizytę.

We wrześniu 2015 roku okazało się, że Grupa Volkswagena zainstalowała w ponad 600 tysięcy aut na całym świecie oprogramowanie manipulujące wynikami podczas testów emisji spalin. Miało ono zaniżać emisję tlenku azotu.

Mimo afery Dieselgate, wizerunek Volkswagena nie ucierpiał tak mocno, jak to sugerowała opinia publiczna. Dowodem tego jest chociażby fakt, jakim zaufaniem produkty niemieckiego producenta z Wolfsburga darzą Szwedzi. Właśnie w tym skandynawskim kraju, który wydał na świat markę Volvo, po raz pierwszy od 54 lat rodzimy producent samochodów musiał ustąpić miejsca właśnie Volkswagenowi pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w skali roku.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś za podniesieniem kar za przekroczenie prędkości?

Liczba głosów: