Zamknij

Wielkie plany Volkswagena. Nowy samochód z Polski i wiele miejsc pracy

Redakcja
05.06.2018 11:29
Volkswagen Poznań
fot. Jakub Walasek REPORTER East News

Volkswagen przedstawił nową inwestycję, która zostanie zrealizowana w Polsce. Koncern wyda ponad 400 milionów euro na model Caddy nowej generacji. W związku z tym poznańska fabryka zostanie rozbudowana i powstaną kolejne miejsca pracy.

W marcu Volkswagen wyprodukował dwumilionowy egzemplarz Caddy – siedmiomiejscowy samochód z silnikiem 1.4 TSI. Już wtedy Dietmar Mnich pełniący funkcję dyrektora zakładu w poznańskim Antoninku zapowiedział stworzenie auta piątej generacji. Jednak na premierę pojazdu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo nastąpi to dopiero w 2020 roku.

Zanim do tego dojdzie, trzeba przygotować fabrykę do produkcji nowego samochodu. Dlatego w Poznaniu dojdzie do rozbudowy zakładu. Już teraz wiadomo, że jedna z ulic dla ruchu publicznego zostanie przeobrażona w wewnętrzną drogę zakładową.

Nowa inwestycja Volkswagena: Plany rozbudowy

Volkswagen planuje wybudowanie nowej hali spawalni, a także kilka nowych budynków pełniących funkcję tzw. zaplecza logistycznego. Znajdą się tam miejsca na składowanie nowych części, które będą dostarczane do fabryki.

Niemiecki koncern nie ujawnił szczegółów nowego modelu Caddy, ale możemy się spodziewać, że samochód piątej generacji będzie wyposażony w napęd elektryczny, którego zasięg będzie liczył nawet 600 km bez żadnego ładowania.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW