Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na Golfa Sportsvana 2018

25.10.2017 13:50

Niemiecki producent samochodów rozpoczął przyjmowanie zamówień na zmodernizowanego Sportsvana. Auto w najnowszej odsłonie zostało zaprezentowane po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku.

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na Golfa Sportsvana 2018 fot. materiały prasowe

Samochód w stosunku do swojego poprzednika zyskał m.in. na bogatszym podstawowym wyposażeniu, na które składa się niemal pełna gama systemów i asystentów wspomagających kierowcę oraz nowszej generacji system multimedialny. Sporstvan został zmodernizowany przy okazji odświeżenia standardowego Golfa.

Pod względem stylistycznym, rocznik modelowy 2018 wyróżnia się nowymi zderzakami, zaprojektowanymi światłami przednimi i tylnymi, nowymi wzorami felg, a także kolorem czerwonym o nazwie Cranberry Red. We wnętrzu znajdziemy nowy wystrój, inne tkaniny i opcje wykończenia skórą.

O bezpieczeństwo czynne mają dbać m.in. system wspomagania Front Assist z funkcją autonomicznego hamowania w razie wykrycia zagrożenia, w tym pieszych, asystent jazdy w korkach, a także unowocześniony system wspomagający parkowanie – Park Assist.

Co ciekawe, przyszli właściciele będą mogli zdecydować się na opcjonalny system informacyjno-rozrywkowy z 9,2-calowym ekranem, który można obsługiwać również za pomocą gestów.

Nowy Sportsvan może być napędzany jednym z 4 silników benzynowych, w tym 1-litrowym TSI o mocy 85 KM lub 110 KM, a także 1.5 TSI z systemem aktywnego zarządzania cylindrami w wariancie o mocy 130 lub 150 KM. Spośród turbodiesli do wyboru będą dwie jednostki.

Klienci w Niemczech za nowego Golfa Sportsvana w podstawowej wersji 1.0 85 KM zapłacą od 20 475 euro.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do obowiązujących ograniczeń prędkości?

Oceń