Volkswagen zakończył produkcję Scirocco

13.10.2017 10:46

Firma z Wolfsburgu zdecydowała się na zakończenie produkcji słabo sprzedającego się Scirocco. Auto pod względem konstrukcyjnym dzieliło lwią część elementów z Golfem 6. generacji.

Volkswagen zakończył produkcję Scirocco fot. materiały prasowe

Smukły 3-drzwiowy hatchback zadebiutował w 2008 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. O ile na samym początku był dość chętnie kupowany przez klientów, o tyle z czasem słupki sprzedaży drastycznie spadły. W Europie w 2009 znalazło się 45 248 chętnych na Scirocco, podczas gdy w 2016 było ich już tylko 10 752.

Poza nietuzinkowym wyglądem, samochód mógł się pochwalić innymi, licznymi atutami. Zdaniem recenzentów oferował bardzo dobre właściwości jezdne – dobrze trzymał się drogi, był stabilny przy wyższych prędkościach i neutralny przy szybszym pokonywaniu zakrętów. W dodatku materiały wykorzystane we wnętrzu, jak i jego wykończenie, nie budziły większych zastrzeżeń. „Kropką nad i” była szeroka gama silników, także tych mocniejszych – 4-cylindrowe 2.0 220 KM i 350 Nm lub topowy R o mocy 280 KM, który przyspieszał od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,5 sekundy.

Na chwilę obecną przyszłość tego modelu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Eksperci sugerują, że jeśli Volkswagen miałby opracować następcę Scirocco, byłby nim najprawdopodobniej elektryczny model oparty o platformę MEB.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń