Volkswagen zmieni swoje logo

18.04.2018 10:17

W zeszłym tygodniu nowym prezesem Volkswagena został Herbert Diess. Oprócz zmian na najwyższym szczeblu szykują się także inne modyfikacje. Jedną z nich jest nowy znak firmowy marki, który pojawi się w przyszłym roku.

Volkswagen logo fot. AP East News

Niemcy liczą, że nowa zmiana strategii pozwoli im odbudować swój wizerunek po aferze „dieselgate”. Szef marketingu Volkswagena, Jochen Sengpiehl, ujawnił, że nowe logo ujrzy światło dzienne w 2019 roku. Odświeżony znaczek ma wspomóc promocję nowych pojazdów elektrycznych. Sengpiehl zaznaczył, że nowe logo nie zostanie użyte wyłącznie na samochodach.

Zobacz też: NOWA SKODA OCTAVIA

Volkswagen: Nowe logo nie tylko na samochodach

Szef marketingu przyznał, że znak firmowy będzie wykorzystany w nowych środkach masowego przekazu, czyli m.in. w mediach społecznościowych. Ostatnia zmiana logo Volkswagena miała miejsce w 2012 roku. Wówczas znak firmowy zyskał większą głębię. Jednak w ostatnim czasie logotypy ulegają uproszczeniu. Dzięki temu o wiele eksponuje się go w mediach elektronicznych.

Elektryczna strategia Volkswagena rozpocznie się w 2020 roku. W salonach niemieckiego koncernu pojawi się wiele elektrycznych pojazdów.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Oceń