Volkswagenem Golfem podróżowało 11 osób. Kierowca stracił prawo jazdy

24.08.2017 13:01

Rypińscy policjanci w niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku, w miejscowości Starorypin Rządowy zauważyli przepełnionego Volkswagena Golfa. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Volkswagenem Golfem podróżowało 11 osób. Kierowca stracił prawo jazdy fot. policja.pl

Okazało się, że autem podróżowało aż 11 osób, w tym ośmioro dzieci. Trójka siedziała w bagażniku. Jednak na tym nie koniec – 45-letni kierowca poruszał się autem niedopuszczonym do ruchu ze względu na jego opłakany stan techniczny. W dodatku pasażerowie nie mieli zapiętych pasów, a dzieci nie były przewożone w fotelikach.

Funkcjonariusze nakazali pasażerom opuszczenie pojazdu. W końcu podróżowanie w takich warunkach jest bardzo niebezpieczne. Łatwo sobie wyobrazić jakie mogłyby być potencjalne skutki ewentualnego wypadku. Konsekwentnie, 45-latka pozbawiono prawa jazdy na trzy miesiące i ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł. Na jego konto powędrowało 17 punktów karnych.

Od 2015 roku zgodnie z wprowadzonymi w przepisach zmianami, kierowcę przewożącego dodatkowe 3 osoby powyżej limitu wskazanego w dowodzie rejestracyjnym czeka kara w postaci zatrzymania prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

RadioZET/MS

Oceń