Volvo stworzy mniejszy model – serię 20

21.04.2017 14:49

Lex Kerssemakers, dyrektor amerykańskiej dywizji Volvo potwierdził, że w gamie szwedzkiego producenta pojawi się mniejszy model – seria 20.

Volvo stworzy mniejszy model – serię 20 fot. materiały prasowe

Szwedzi bardzo dobrze radzą sobie na rynku motoryzacyjnym. Coraz więcej klientów decyduje się na zakup Volvo, rezygnując przede wszystkim z niemieckich marek premium, ale także z Lexusów, czy Infiniti. Jednak marka z siedzibą w Goteborgu nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Poza elektryzacją, w planach jest mniejszy model, o czym wspomniał Lex Kerssemakres:

"

To całkiem proste: 90 jest największe, a 40 najmniejsze. A kiedy pojawi się seria 20, będzie jeszcze mniejsza. Produkujemy wyłącznie globalne modele. W naszych obecnych planach nie mamy coupe, ani kabrioletów, dlatego że wolimy się skupić na podstawowych autach, przynajmniej na tę chwilę. "

Niewątpliwie kompaktowy crossover Volvo miałby ogromne szanse na sukces, szczególnie w Europie. Właśnie na Starym Kontynencie auta tego typu cieszą się największą popularnością. Dzięki stosowaniu kompaktowej platformy modularnej niewykluczone byłoby zastosowanie napędu hybrydowego, a nawet w pełni elektrycznego.

Strategia realizowana przez Szwedów wydaje się być więc w zupełności uzasadniona. Niestety fani marki będą musieli poczekać na następców takich modeli jak trzydrzwiowego hatchbacka C30, czy coupe/carbiolet C70.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Bylibyście zainteresowani zakupem uterenowionego Volvo XC20?

Oceń