Zamknij

W Dubaju rozpoczynają się testy inteligentnych tablic rejestracyjnych

Redakcja
12.04.2018 09:56
tablice rejestracyjne

W przyszłym miesiącu w Dubaju odbędą się testy cyfrowych tablic rejestracyjnych. Urządzenia poinformują odpowiednie służby w przypadku kradzieży albo wypadku. Jednak niosą za sobą negatywne skutki.

Dubaj jest przesiąknięty najnowszymi technologiami, wśród których znajdziemy cyfrowe tablice rejestracyjne. Nowinka polega na tym, że numer rejestracyjny zostaje wgrywany przez urząd do inteligentnej tablicy rejestracyjnej. Istnieje możliwość zdalnego wprowadzenia numeru pod warunkiem, że będziemy mieć dostęp do sieci.

Inteligentne tablice rejestracyjne: Ochrona przed kradzieżą

Wiadomość z pewnością nie ucieszy złodziei, ponieważ głównym celem urządzenia jest ochrona własności właściciela pojazdu. W przypadku kradzieży samochodu, zamiast numeru rejestracyjnego, tablica będzie wyświetlać komunikat, że auto zostało skradzione. Dodatkowo inteligentne tablice rejestracyjne przydadzą się w momencie wypadku. Po kolizji natychmiast wezwą odpowiednie służby z podaniem dokładnej lokalizacji miejsca zdarzenia.

Z ich pomocą będziemy mogli także zapłacić za mandat, parking albo uregulować koszty administracyjne związane z posiadaniem pojazdu. Pieniądze będą automatycznie pobierane z konta właściciela samochodu.

Inteligentne tablice rejestracyjne: Większa inwigilacja władz

Gadżet jest wyposażony w wyświetlacz, moduł GPS i transmiter. Dzięki nim samochody mogą się ze sobą połączyć poprzez funkcję Tag to Connect. Umożliwi to kierowcom wymianę komunikatów o występowaniu korków albo wypadku na danej trasie.

Zagłosuj

Czy inteligentne tablice rejestracyjne to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Jednak rozwiązanie niesie za sobą pewne wątpliwości. Chodzi o wspomniany GPS, który umożliwi władzom śledzenie samochodów 24 godziny na dobę. Dzięki urządzeniu będą zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się dana osoba, jaką pokonała trasę i jakie prędkości osiągała. Chociaż inteligentne tablice mają ułatwić życie, pozwolą na większą inwigilację.

Jak na razie nie podano, ile ta technologia będzie kosztować. Jednak potencjalnych nabywców nie brakuje.

Testy w Dubaju zakończą się na przełomie października i listopada tego roku.

Czy potrafisz odgadnąć, w jakich polskich miejscowościach zarejestrowano poszczególne samochody? Rozwiąż quiz:

Zobacz także

RadioZET.pl/MW