W Niemczech wydano zakaz dopuszczania do ruchu Porsche Cayenne

28.07.2017 09:59

Władze nakazały marce należącej do Volkswagena AG – Porsche – wycofanie Cayenne ze względu na zamontowane w nich urządzenia manipulujące podczas testów emisji spalin.

W Niemczech wydano zakaz dopuszczania do ruchu Porsche Cayenne fot. materiały prasowe

Problem dotyczy 22 000 Cayenne sprzedanych w Europie, spośród których 7500 w Niemczech. Mowa o egzemplarzach wyposażonych w 3-litrowe turbodiesle, o których wspomniał Alexander Dobrindt, niemiecki minister transportu:

"

Cayenne z tym silnikiem wciąż jest w produkcji i w sprzedaży. Jednakże zdecydowaliśmy się na wydanie zakazu rejestracji tego konkretnego modelu dopóki władze nie zatwierdzą zaktualizowanego oprogramowania. "

Afera spalinowa zaczęła się od Volkswagena. 18 września 2015 roku w USA EPA, czyli Agencja Ochrony Środowiska, oskarżyła markę z Wolfsburga o naruszenie ustawy o czystym powietrzu. Wkrótce okazało się, że problem jest większy i dotyczy nie tylko niemieckiego producenta samochodów.

W kwietniu 2016 roku wyszło na jaw, że Mitsubishi przez 25 lat oszukiwało swoich klientów. Natychmiast wszczęto śledztwo, a akcje marki szybko straciły na wartości. Wkrótce także Nissan został oficjalnie pozwany w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi wyników spalań.

Oskarżeni zostali również inni producenci, w tym m.in. Fiat oraz Renault.

RadioZET/MS

Oceń