W Polsce powstaną salony marki Cupra

10.05.2018 11:21

Już wkrótce w Polsce Seat otworzy salony nowej marki Cupra. Samochody będzie można obejrzeć jedynie w pięciu wybranych miejscach.

Cupra Ateca fot. Cupra

Po oddzieleniu się Cupry od Seata przyszła pora na otwarcie salonów. W niedługim czasie w Polsce pojawi się pierwszy model marki – Cupra Ateca. W związku z tym w naszym kraju powstanie nowa, odrębna sieć salonów samochodowych.

Nowe salony marki Cupra: Konkurs wyłonił pierwszych czterech dealerów

W celu wybrania lokalizacji stworzono specjalny konkurs, w którym wyłoniono pierwszych czterech dealerów nowej hiszpańskiej firmy. Już w listopadzie 2018 roku w Polsce zostaną otwarte salony wystawiające wyłącznie auta marki Cupra. Z początku pojazdy zostaną wystawione na specjalnych ekspozycjach, które zostaną przygotowane przez zwycięzców w istniejących już salonach Seata: w Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej i w Jaworniku niedaleko Krakowa. Seat poinformował, że planuje otwarcie jeszcze jednej placówki, która najprawdopodobniej powstanie w Warszawie.

Cupra Ateca: Silnik, cena

Pierwszym samochodem, który trafi do naszego kraju, jest SUV Ateca. Pojazd jest wyposażony w silnik TSI o pojemności 2 l i mocy 300 KM. W aucie zamontowano siedmiostopniową skrzynię biegów DSG. Samochód rozpędza się do „setki” w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 245 km/h.

Pojazd zadebiutuje po wakacjach. Chociaż producent nie podał jeszcze ceny, możemy się spodziewać, że będzie ona wyższa od najdroższej odmiany Seata Ateca, za którą trzeba zapłacić 152 000 zł.

Jak dobrze znasz autostrady w Polsce? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ!

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń