Zamknij

W Polsce zaczęły obowiązywać dwa nowe znaki drogowe. Jak wyglądają? [FOTO]

Redakcja
03.09.2018 10:27
znaki drogowe
fot. East News

W zeszłym tygodniu w życie weszły nowe przepisy, które wprowadzają dwa znaki drogowe, jakie już wkrótce pojawią się na ulicach. Chodzi o oznaczenie, które informuje nas o wjeździe do strefy czystego transportu i wyjeździe z niej.

W kwietniu rząd zaprezentował projekt nowych znaków drogowych, które informują kierowców o wjeździe do strefy ekologicznej. Oznaczenie obowiązuje od 29 sierpnia 2018 roku, a Ministerstwo Infrastruktury przypomina kierowcom, jak nowe znaki wyglądają. Oznaczenie D-54 to „strefa czystego transportu”, a D-55 „koniec strefy czystego transportu”.

MwUktkqTURBXy9mNmJlN2IxMjBmZGRjNzUwYTUzMTNmZWE2MTQ3MDQzMC5qcGVnkZUCzQMMAMLD
fot. Ministerstwo Infrastruktury

W życie weszły też nowe regulacje, które ustalają sposób oznaczania znakami poziomymi i pionowymi miejsc postojowych dla samochodów elektrycznych, napędzanych gazem ziemnym i hybrydowych.

Nowe znaki drogowe: Wysokie kary za nieprzestrzeganie

Za zlekceważenie nowego oznakowania będzie groził mandat w wysokości do 500 złotych. Oprócz tego warto zaznaczyć, że nowe przepisy umożliwiają władzom miast stworzenie płatnych strefy czystego transportu. Wówczas od 9 do 17 kierowcy innych samochodów niż elektryczne i na gaz ziemny będą musieli zapłacić  za jedną godzinę więcej niż 2,5 zł.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW