Zamknij

W fabryce w Tychach będzie produkowany nowy model Fiata?

Redakcja
04.12.2018 13:18
fabyka Fiata
fot. MAREK KUWAK/REPORTER East News

W ostatnim czasie los tyskiego zakładu był niepewny. Jednak wiadomości napływające z Włoch napawają optymizmem. Dodatkowo Fiat zapowiedział, że w polskiej fabryce będzie produkowany nowy model.

Niedawno doszło do spotkania szefostwa grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ze związkami zawodowymi. Podczas rozmowy, prezes FCA, Mike Manley wraz z dyrektorem operacyjnym, Pietro Gorlierem przedstawili plany na przyszłość dotyczące zakładów produkcyjnych. Projekty są częścią strategii na lata 2018-2022, które w czerwcu przedstawił Sergio Marchionne, który zmarł w lipcu tego roku.

Włoski zarząd Fiata przekonywał, że fabryka w Polsce jest dla nich istotna, ponieważ właśnie tam są produkowane takie modele jak: 500 i Lancia Ypsilon. Gorlier ujawnił, że trwają prace nad ulokowaniem nowych modeli w tyskim zakładzie. Dodatkowo możliwe jest to, aby produkcja Fiata Pandy powróciła do kraju nad Wisłą. Jednak na tę chwilę nie padł żaden konkretny termin.

W latach 2019-2021 Fiat planuje wprowadzić 13 nowych albo odświeżonych samochodów. Ponadto koncern zapowiada, że jednocześnie zamierza uruchomić produkcję silników z zastosowaniem technologii hybrydowej i elektrycznej.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motofakty.pl/MW