W miesiąc ujawnili 240 wykroczeń dotyczących zakazu wyprzedzania na A4

13.07.2017 12:00

W miesiąc od wprowadzenia zakazów wyprzedzania na kolejnych odcinkach autostrady A4, dolnośląscy policjanci prowadząc działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ujawnili blisko 240 wykroczeń tego typu.

W miesiąc ujawnili 240 wykroczeń dotyczących zakazu wyprzedzania na A4

Od 7 czerwca 2017 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wprowadziła stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na kolejnych odcinkach, tj. pomiędzy węzłami Kostomłoty, a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin, a Budziszów na jezdni północnej.

Łączna długość ograniczeń na dolnośląskim odcinku autostrady A4, która liczy ponad 190 kilometrów, wynosi już łącznie ponad 40 kilometrów. Wprowadzone rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatorów na odcinku pomiędzy Wrocławiem, a Legnicą oraz usprawnienie ruchu samochodów osobowych.

2 do artykulu

Za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania grozi mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych. Przy okazji policjanci przypominają o zachowaniu bezpiecznego odstępu względem pozostałych pojazdów. Ma to na względzie również poprawę bezpieczeństwa.

RadioZET/MS

Oceń