W ogromnym pożarze spłonęło ponad 150 klasycznych aut

11.08.2017 11:02

We wtorek, 8 sierpnia 2017 roku, strażacy zostali wezwani do salonu klasycznych samochodów Country Classic Cars w Stauton, Illinois, USA. Gdy dotarli na miejsce, znaczna część magazynu i części wystawowej spłonęła.

W ogromnym pożarze spłonęło ponad 150 klasycznych aut fot. kadr z wideo

Jak wynika z relacji szefa Stauton Fire Protection District – Ricka Haase’a – na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej, czyli około od 90 do 100 osób. Niestety walkę z żywiołem potęgował fakt, że najbliższy hydrant był zlokalizowany ponad półtorej kilometra dalej.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Właściciel ze względów bezpieczeństwa nalegał, by pracownicy odłączali akumulatory w autach znajdujących się w salonie, właśnie z myślą o uniknięciu tego rodzaju incydentu. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Straty jednak są ogromne – szacuje się, że spłonęło ponad 150 klasycznych samochodów spośród kolekcji liczącej około 600 pojazdów.

Niestety pożar zrównał z ziemią również niektóre bardzo rzadkie modele, unikatowe w skali światowej, o czym wspomniał Russ Noel, właściciel salonu:

"

Nie wszystkie auta da się zastąpić. Przykładem jest Ford pickup z 1936. Takich aut nie ma zbyt dużo… "

RadioZET/MS

Oceń