Zamknij

W polskiej policji powstała specjalna grupa ścigająca piratów drogowych. Są pierwsze efekty

Redakcja
10.12.2018 09:48
radiowóz policyjny
fot. policja.pl

W polskiej policji powstała nowa grupa „SPEED”. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Coraz częściej po polskim drogach jeżdżą lepsze i szybsze samochody, które prowokują kierowców do łamania przepisów. W związku z tym Komendant Stołecznej Policji powołał nową grupę „SPEED”. W skład zespołu wejdą funkcjonariusze z warszawskiej drogówki, którzy będą wspierani przez mundurowych z innych komórek.

Grupa „SPEED”: Jakimi autami jeżdżą?

Policjanci z grupy „SPEED” poruszają się głównie w nieoznakowanych radiowozach. Jednak oprócz nich, będą wykorzystywać też nowy pojazd oznakowany – Kię Stinger GT. Mundurowi mają działać zdecydowanie i zmniejszyć liczbę karygodnych zachowań na drodze.

Już po pierwszych tygodniach działań grupy „SPEED” widzimy efekty. Policjanci namierzyli 975 kierujących, którzy łamali ograniczenia prędkości, a 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nałożono 612 mandatów, zatrzymano również 41 dowodów rejestracyjnych.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/policja.waw.pl/MW