WORD-y nie chcą, aby filmy z egzaminów na prawo jazdy były dostępne

26.04.2018 09:38

Andrzej Kobylarz z Kukiz’15 złożył wniosek do Ministerstwa Infrastruktury, żeby wszyscy kandydaci mieli dostęp do nagrań z egzaminu praktycznego. Jednak pomysł nie przypadł do gustu WORD-om, które musiałyby wyłożyć dodatkowe pieniądze.

egzamin na prawo jazdy fot. PAP

Poseł Kukiz’15 zaproponował, aby po każdym niezdanym egzaminie na prawo jazdy wszyscy kursanci mieli dostęp do nagrań bez względu na to, czy złożyli odwołanie od wyniku, czy nie. Obecna forma sprawdzenia filmu jest niezwykle skomplikowana i pochłania sporo czasu. Na tę chwilę osoba, która chce zapoznać się z nagraniem, musi złożyć odwołanie do WORD-u najpóźniej do 14 dni od terminu egzaminu praktycznego. Dalej pismo trafia do marszałka województwa, który ma dwa tygodnie na odpowiedź.

Egzamin na prawo jazdy: WORD-y nie chcą zmian

Portal szkola-jazdy.pl zapytał dyrektorów WORD-ów o opinię na temat pomysłu Andrzeja Kobylarza. Większość z nich przyznała, że na takie rozwiązanie nie ma pieniędzy. Swoje zdanie argumentowano tym, że przechowywanie nagrań i ich prezentowanie zajmuje zbyt wiele czasu.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy fot. Archiwum RadioZET.pl

Dodatkowo sytuacja wymagałaby więcej pracy, co jednocześnie wiąże się ze stworzeniem nowych etatów. Aby pomysł mógł wejść w życie, musiałoby dojść do podniesienia opłat za egzaminy na prawo jazdy.

Najprawdopodobniej Ministerstwo Infrastruktury nie wprowadzi pomysłu Kobylarza.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń