Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wandal uszkodził 35 aut. Zdradziło go oszczędzenie własnego

14.08.2017 16:07
xxx zet

W nocy z piątku na sobotę, wandal uszkodził 35 samochodów w centrum Szczecina. Sprawcą okazał się 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Wandal uszkodził 35 aut. Zdradziło go oszczędzenie własnego fot. kadr z wideo

Policja otrzymała zgłoszenie od jednej z ofiar wandalizmu. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia, odkryli, że ucierpiało nie jedno auto, ale również paręnaście pozostałych. Dlatego też na miejsce zdarzenia wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą. Mundurowi udokumentowali uszkodzenia, zabezpieczyli pozostawione ślady oraz zlokalizowali pobliskie kamery monitoringu, które potencjalnie mogły zarejestrować moment zdarzenia.

Śledczy ustalili, że wandal oszczędził jeden z samochodów. Jego właścicielem okazał się 39-letni mieszkaniec Polkowic, przebywający w izbie wytrzeźwień, do której trafił ze względu na inne okoliczności, niezwiązane z uszkodzeniem pojazdów. Daktyloskopia oraz znalezione w aucie podejrzanego narzędzia potwierdziły, że to właśnie mieszkaniec Dolnego Śląska uszkodził 35 samochodów.

Mężczyźnie postawiono zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W dodatku będzie musiał pokryć koszty naprawy za wyrządzone szkody.

RadioZET/MS

Oceń