Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wandal uszkodził 35 aut. Zdradziło go oszczędzenie własnego

14.08.2017 16:07

W nocy z piątku na sobotę, wandal uszkodził 35 samochodów w centrum Szczecina. Sprawcą okazał się 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Wandal uszkodził 35 aut. Zdradziło go oszczędzenie własnego fot. kadr z wideo

Policja otrzymała zgłoszenie od jednej z ofiar wandalizmu. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia, odkryli, że ucierpiało nie jedno auto, ale również paręnaście pozostałych. Dlatego też na miejsce zdarzenia wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą. Mundurowi udokumentowali uszkodzenia, zabezpieczyli pozostawione ślady oraz zlokalizowali pobliskie kamery monitoringu, które potencjalnie mogły zarejestrować moment zdarzenia.

Śledczy ustalili, że wandal oszczędził jeden z samochodów. Jego właścicielem okazał się 39-letni mieszkaniec Polkowic, przebywający w izbie wytrzeźwień, do której trafił ze względu na inne okoliczności, niezwiązane z uszkodzeniem pojazdów. Daktyloskopia oraz znalezione w aucie podejrzanego narzędzia potwierdziły, że to właśnie mieszkaniec Dolnego Śląska uszkodził 35 samochodów.

Mężczyźnie postawiono zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W dodatku będzie musiał pokryć koszty naprawy za wyrządzone szkody.

RadioZET/MS

Oceń