Zamknij

Warsaw Motor Show 2018: Skoda [ZDJĘCIA]

Redakcja
17.11.2018 11:54
Warsaw Motor Show 2018: Skoda [ZDJĘCIA]
fot. Maciej Walasek Radio ZET

Na warszawskich targach motoryzacyjnych Warsaw Motor Show na stoisku Skody fani mogli podziwiać m.in. Skodę Superb. Nie mogło zabraknąć innych modeli: Octavii, Karoq czy Fabii.

Skoda Karoq to model wyznaczający standardy pod względem technologii. W aucie znajdziemy najnowszy system multimedialny obsługiwany za pomocą sporych rozmiarów kolorowego wyświetlacza. W najwyższym wyposażeniu podróżujący będą mogli korzystać z udostępnionej sieci Wi-Fi. Usługi sieciowe Skoda Connect są kompatybilne z LTE.

W zakres systemów bezpieczeństwa wchodzą asystenci: parkowania, pasa ruchu oraz jazdy w korku. Karoq ostrzeże nas o obecności pojazdu w martwym polu, a także wykryje pieszego i w razie konieczności uruchomi układ hamulcowy. Ponadto kompaktowy SUV będzie mógł holować przyczepę o masie własnej do dwóch ton, z którą wykonywanie manewrów może być prostsze dzięki asystentowi jazdy z przyczepą.

Warsaw Motor Show 2018: Skoda Karoq – Silniki

Czeski producent oferuje w tym modelu pięć jednostek napędowych: dwa silniki benzynowe i trzy wysokoprężne. Ich pojemność zaczyna się od 1.0 l, przez 1.5 i 2.0. Ich moc zaczyna się od 115 i kończy na 190 KM. Wszystkie są turbodoładowane, wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa, technologię start-stop oraz odzyskiwania energii z hamowania. Każdy spełnia wyśrubowane normy emisji spalin Euro 6. Poza najmocniejszym turbodieslem, jednostki będą mogły współpracować z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem DSG o 7 przełożeniach. Nowy 1.5 TSi ponadto dysponuje systemem wyłączającym cylindry.

Warsaw Motor Show 2018: Skoda Fabia - Wyposażenie

Zmodyfikowana Skoda Fabia przeszła szereg zmian. Z zewnątrz na pierwszy rzut oka widzimy nowe światła (przednie i tylne) wykonane w technologii LED. Dodatkowo producent dołączył nowe wzory obręczy kół z metali lekkich. Średnica największych z nich wynosi 18 cali. Marka dokonała także wewnętrznych modernizacji. Skoda wprowadziła większy, 6,5-calowy wyświetlacz. Dodatkowo na życzenie klienta tapicerka może być dwukolorowa.

Warsaw Motor Show 2018: Skoda Fabia – Silniki i cena

Najtańsza promocyjna wersja nowej Skody Fabii to koszt 43 tys. zł. W tej kwocie otrzymamy 75-konny samochód z silnikiem 1.0 MPI i pięciobiegową skrzynią manualną. Z kolei za najdroższy egzemplarz trzeba zapłacić 66 100 zł. W cenie znajdziemy 110-konną jednostkę 1.0 TSI z siedmiostopniową przekładnią DSG. Jeśli chodzi o podstawową Fabię Combi, to jej koszt wynosi dokładnie 45 500 zł. Auto jest wyposażone w 75-konny agregat 1.0 MPI.

RadioZET.pl/MW