Zamknij

Ważna zmiana przepisów dla kierowców powyżej 60. roku życia

Redakcja
17.04.2018 09:38
kierowcy korek ruch uliczny
fot. Grzegorz Banaszak REPORTER East News

Wkrótce w Polsce może dojść do wprowadzenia nowych przepisów dla starszych kierowców. Wszyscy powyżej 60. roku życia posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami będą musieli wziąć udział w obowiązkowych badaniach. Głównym celem projektu jest poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Zobacz też: NOWA  SKODA OCTAVIA

W wielu krajach w Europie starsi kierowcy muszą przechodzić obowiązkowe badania. W Polsce sytuacja wygląda inaczej. Ci, którzy zdobyli bezterminowe prawo jazdy nawet kilkadziesiąt lat wcześniej, nie muszą stawiać się na żadne lekarskie kontrole. Resort infrastruktury postanowił to zmienić i rozpoczął prowadzenie różnych akcji mających nakłonić starszych zmotoryzowanych do przeprowadzania badań.

SKODA OCTAVIA — model oferujący przestrzeń i technologię w jednym modelu

Przedsięwzięcie nie przyniosło pożądanego efektu, dlatego ministerstwo szykuje kolejne zmiany w przepisach. W wielu europejskich krajach problem rozwiązano poprzez wprowadzenie obowiązkowych badań dla starszych osób. Kontrole odbywają się co roku, seniorzy co roku muszą stawiać się na kontrole, a ich prawo jazdy ma krótki termin ważności.

Zagłosuj

Czy w Polsce potrzebne są obowiązkowe badania dla starszych kierowców?

Liczba głosów:

Obowiązkowe badania dla kierowców powyżej 60. roku życia: Początek zmian w Polsce

Polska zamierza wziąć przykład z tych państw. Jak donosi „Rzeczpospolita”, Biuro Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego rozpoczęło prace nad projektem, dzięki któremu starsze osoby będą musiały przechodzić obowiązkowe badania.

Być może w niedługim czasie na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej będą obowiązywały przepisy zmuszające kierowców do odbycia regularnych kontroli lekarskich dla wszystkich powyżej 60. roku życia.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

80-latek zignorował znak. Został zmiażdżony między dwoma ciężarówkami

Przepuścił staruszkę na pasach, a ta przesłała mu buziaka [WIDEO]

RadioZET.pl/rp.pl/MW