Teraz gramy

Wielbłąd błąkał się na drodze krajowej 44

13.10.2017 14:39

W serwisie YouTube pojawił się film zarejestrowany telefonem komórkowym przez pasażera, na którym zobaczymy wielbłąda biegnącego wzdłuż drogi. Zdarzenie miało miejsce na dk 44 między Zatorem a Oświęcimiem.

Wielbłąd błąkał się na drodze krajowej 44 fot. kadr z wideo

Sprawą zajęła się policja, która w ramach przeprowadzanych czynności służbowych ustaliła właściciela zwierzęcia. Jak twierdzą funkcjonariusze – zadanie nie było trudne, gdyż najbliższym miejscem, z którego mógł uciec egzotyczny wielbłąd, goszczący w Zatorze, był cyrk.

Podczas rozmowy z przedstawicielem cyrku wyszło na jaw, że zwierzę przez kilkanaście minut pozostawało na wolności, a następnie zostało schwytane przez pracowników cyrku. W związku z tym, że policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia od kierowców, ani mieszkańców, aby zwierzę dokonało jakichkolwiek uszkodzeń, na przedstawiciela cyrku nałożyli mandat karny za nie zachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Mundurowi przy okazji chwalą kierowców za postawę – w porę zareagowali na zagrożenie, dzięki czemu nie doszło do kolizji.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń