Zamknij

Wielkanoc 2019: Policja rozpoczyna akcję Wielkanoc: Na drogi wyjedzie wszystko, co mierzy prędkość

Maciej Walasek
18.04.2019 09:00
policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja od piątku, 19 kwietnia rozpocznie akcję „Wielkanoc”. Głównie funkcjonariusze będą zwracać uwagę na prędkość kierowców oraz bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Wielkanoc to czas wzmożonego ruchu na drogach. O bezpieczeństwo na trasach zadbają policjanci, którzy już w piątek, 19 kwietnia rozpoczynają akcję „Wielkanoc”. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej zapowiedział, że w czasie tegorocznej kampanii mundurowi skupią się na dwóch aspektach.

– Kontrola prędkości to jeden z dwóch naszych priorytetów. Drugim będą kontrole na przejściach dla pieszych, na których dochodzi do 52 proc. przypadków potrąceń. Od razu przestrzegam, że przy przejściach dla pieszych nie będzie taryfy ulgowej – ostrzega. Od piątku na drogi wyjedzie wszystko, co mierzy prędkość.

Wielkanoc 2019: Co będzie kontrolować policja?

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, funkcjonariusze poza tymi dwoma najważniejszymi elementami będą również zwracać uwagę na to, czy dzieci są przewożone we właściwy sposób, na zapięte pasy, stan techniczny pojazdu czy trzeźwość kierujących.

Jednym z kluczowych działań mundurowych będzie zapewnienie płynności ruchu. W związku z tym w sytuacji, kiedy dojdzie do zamknięcia jakiejś trasy, lepiej nie ignorować policjantów, którzy mają najświeższe informacje na temat sytuacji na danej drodze.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/autokult.pl/MW