Wielkie zamieszanie z RODO. Szkoły jazdy sparaliżowane!

28.05.2018 08:57

W piątek w życie weszły nowe przepisy odnośnie do danych osobowych. To zrodziło pierwsze kłopoty w m.in. szkołach nauki jazdy, które nie miały dostępu do portalu ośrodków szkoleń kierowców.

nauka jazdy fot. East News

RODO to unijne przepisy o gromadzeniu, przechowywaniu, zarządzaniu i ochronie danych osobowych. Wraz z wejściem nowych przepisów w życie szkoły jazdy musiały elektronicznie podpisać umowę zgodnie z nowym rozporządzeniem o przetwarzaniu danych osobowych. Na chwilę obecną zrobiło to około 800 szkół.

Jednak w mniejszych auto-szkołach wymagany podpis elektroniczny ma jedynie jedna osoba – właściciel. Zdaniem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych były zawczasu wysyłane komunikaty o obowiązku złożenia podpisu. Natomiast właściciele placówek przekonują, że o takiej konieczności dowiedzieli się w ostatniej chwili.

Zmiany, które niesie za sobą unijne rozporządzenie, nakładają wiele nowych obowiązków na firmy internetowe, strony, aplikacje, sklepy itp., które zbierają nasze dane osobowe. Za niedostosowanie się do nich grozi nawet do 20 mln euro kary.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń