Zamknij

Wiózł 24 tony nawozów bez jednego koła. Interwencja ITD [FOTO]

Redakcja
18.02.2019 12:10
Wiózł 24 tony nawozów bez jednego koła. Interwencja ITD [FOTO]
fot. ITD

Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali jedną z ciężarówek niedaleko Ostródy. Pojazd jechał z przechyloną na prawą stronę naczepą. Kontrola wykazała, że kierowca przewoził 24 tony nawozów, a na jednej z osi… brakowało jednego koła.

W ubiegłym tygodniu Inspektorzy Transportu Drogowego z województwa warmińsko-mazurskiego skontrolowali pojazd ciężarowy, którego naczepa była przechylona na prawą stronę. Okazało się, że na trzeciej osi brakowało jednego koła. Kierowca przewoził w ciężarówce 24 tony nawozów.

Kierujący wyjaśniał, że w okolicach Olsztyna doszło do awarii piasty. W związku z tym mężczyzna zdjął koło i jechał dalej. Najprawdopodobniej nie zdawał sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie stworzył dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W trakcie jazdy przeciążone opony z prawej strony mogły nie wytrzymać i zwyczajnie wystrzelić, doprowadzając do wypadku.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Funkcjonariusze ITD ukarali kierowcę mandatem i zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy. Dalej pojazd trafił na parking w Ostródzie, gdzie rozładowano nawozy i naprawiono uszkodzoną piastę.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/polsatnews.pl/MW