Wjechał do rowu i zasnął z winem w ręku. Obudzili go funkcjonariusze

22.11.2017 13:45

W nocy, 19 listopada 2017 roku, hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani przez Straż Graniczną w Dołhobyczowie o znajdującym się w przydrożnym rowie Oplu.

Wjechał do rowu i zasnął z winem w ręku. Obudzili go funkcjonariusze fot. policja.pl

Będący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze SG podeszli do pojazdu, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich – siedzący na miejscu kierowcy – zasnął z butelką winą w ręku. Informacje o tym zajściu zostały przekazane do policji.

Obaj zostali wylegitymowani. Za kierownicą siedział 55-letni obywatel Ukrainy, a obok – 61-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów. Mężczyźni byli nietrzeźwi, mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni tłumaczyli, że poznali się tego samego wieczoru w pobliskim barze, po czym 55-latek zaproponował nowemu znajomego podwiezienie do domu. Po drodze pomylili kierunki i wylądowali w przydrożnym rowie. Przez około 2 godziny próbowali z niego wyjechać, jednak bezskutecznie. Postanowili pozostać w aucie, wspólnie spożywając butelkę winą, po czym zasnęli. Byli mocno zdziwieni, gdy zostali obudzeni przez funkcjonariuszy.

Policjanci zatrzymali obywatelowi Ukrainy prawo jazdy za pokwitowaniem. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń