Zamknij

Wjechał na chodnik wprost na ojca z dzieckiem. Cudem uniknęli tragedii [WIDEO]

Maciej Walasek
09.04.2019 10:54
Wjechał na chodnik wprost na ojca z dzieckiem. Cudem uniknęli tragedii [WIDEO]
fot. kadr z wideo

W Miastku prawie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków przejechał przez barierki i wjechał na chodnik, którym szedł ojciec z dzieckiem w wózku.

Chociaż do zdarzenia doszło pod koniec marca, policja dopiero teraz zdecydowała się na opublikowanie nagrania z monitoringu. Cała sytuacja miała miejsce w Miastku na jednej z głównych ulic. Na zarejestrowanym materiale widzimy, jak kierowca mercedesa wypada z jezdni, ścina znak drogowy i z impetem wjeżdża w barierkę. Auto wpadło na chodnik i o mały włos nie przejechało ojca, który szedł z dzieckiem w wózku.

Mężczyzna, widząc nadciągający pojazd, nie zastanawiając się ani chwili, cofnął się w bezpieczniejsze miejsce. Okazało się, że za kierownicą siedział 25-latek, który miał 0,3 promila alkoholu we krwi. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy.

Kierowcy przedstawiono zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kolejne oskarżenia dotyczące prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków będą zależne od badania krwi.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/brd24.pl, YouTube/MW