Wjechał na przejście dla pieszych i potrącił dziecko [WIDEO]

04.10.2018 10:50

Na jednym z przejść dla pieszych w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W ubiegłym tygodniu w centrum miasta na pasach samochód potrącił chłopca.

W ubiegłym tygodniu na jednej z ulic Zielonej Góry doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce przyjechała policja, która zajęła się wyjaśnianiem okoliczności kolizji. Na miejscu okazało się, że niedaleko miejsca zdarzenia znajduje się kamera miejskiego monitoringu. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zobaczyć nagranie, które miało pomóc im w rozwianiu wszelkich wątpliwości.

W trakcie przeglądania nagrań pracownik policji zauważył, że kilka minut przed zdarzeniem na tej samej ulicy doszło do potrącenia dziecka. Okazało się, że kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się przed „zebrą”. Niestety jadący lewem pasem kierujący pojazdem marki Opel zlekceważył przejście dla pieszych i wjechał na pasy. W tym samym czasie na przejściu znajdowali się piesi. Wówczas przejeżdżające auto uderzyło chłopca bocznym lusterkiem w głowę.

Najprawdopodobniej dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń, ponieważ na miejsce nie wezwano pogotowia. Jednak nie zwalnia to kierującego od odpowiedzialności. Zmotoryzowany nie zachował szczególnej ostrożności, przez co spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za taką sytuację taryfikator przewiduje 500 zł grzywny i 10 punktów karnych.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/lubuska.policja.gov.pl/MW

Oceń