Wjechał tuż przed ciężarówkę. Kierowca go nie widział

20.04.2017 10:39

Kierowca wlekący się za innymi pojazdami lewym pasem drogi szybkiego ruchu zachowywał spory dystans do poprzedzającej ciężarówki. Wolne miejsce postanowił wykorzystać kierujący Volkswagenem Passatem B5.

Wjechał tuż przed ciężarówkę. Kierowca go nie widział fot. kadr z wideo

Doszło do kolizji. Prędkość była na tyle niewielka, że nikomu nic się nie stało. Ucierpiały jedynie pojazdy. Jak wynika z relacji autora nagrania, na miejsce zdarzenia przyjechała policja, wezwana zresztą przez kierowcę auta osobowego, który był przekonany o swojej niewinności. Rozczarował się, jak usłyszał „wyrok” funkcjonariuszy. Mundurowi wlepili mu mandat w wysokości 200 zł, dopisując do jego konta 6 punktów karnych. Jednak to nie wszystko – zapłacić musiał również 250 zł za nieustąpienie pierwszeństwa podczas manewru zmiany pasa ruchu.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że osoby poruszające się ciężarówkami mają dość ograniczoną widoczność. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wjeżdżać, a tym bardziej nie wchodzić, tuż pod maskę nadjeżdżającego lub stojącego ciągnika siodłowego. Jako przestrogę można potraktować historię kierującego Volkswagenem Passatem B5. Zresztą, całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą samochodową:

Mężczyzna siedzący za kierownicą niemieckiego auta gdyby tylko kontrolował sytuację w lusterku, mógł zapobiec temu incydentowi. Widząc niebezpiecznie blisko nadjeżdżającą ciężarówkę wystarczyło dodać gazu, podjeżdżając blisko za poprzedzający pojazd.

Do rozsądku przemawiać może także norweski film poruszający problem ograniczonej widoczności kierowców ciężarówek:

Podróżując po publicznych drogach należy być ostrożnym i przezornym, mając na względzie nie tylko własne bezpieczeństwo, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów. Niestety gapiostwo nie popłaca, o czym przekonał się kierowca w Rosji, zapatrzony na tańczącą przy drodze kobiecie. Z kolei kierujący Hondą nieopodal Olsztyna uderzył w Audi A4 wyprzedzając w niedozwolonym miejscu.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Bierzecie poprawkę na ograniczoną widoczność ciężarówek?

Oceń