Wjechał w grupę pieszych. Pójdzie siedzieć do więzienia na 6 lat

29.09.2017 11:59

W czwartek, 28 września 2017 roku, sąd w Lublinie skazał Rafała W. na 6 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna w listopadzie 2015 roku w lublinie zignorował czerwone światło i wjechał w grupę ludzi. Miał prawie 2,8 promila w organizmie.

Wjechał w grupę pieszych. Pójdzie siedzieć do więzienia na 6 lat fot. policja.pl

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, Rafał W. będzie musiał zapłacić trzem poszkodowanym kobietom łącznie 60 000 zł, a także przekazać 5 000 zł na cel społeczny. Spośród potrąconych, dwie osoby doznały skomplikowanych złamań, a trzecia – ogólnych potłuczeń.

Jak ustalono, mężczyzna w takim stanie zdołał pokonać liczącą około 90 km trasę z Łukowa, wioząc pijanego pasażera na rozprawę sądową. Sąd uznał go winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, a także jazdy po pijanemu.

Zdaniem sędziego, Bożeny Dzimiry-Rzepowskiej, skutki postępowania oskarżonego mogły być znacznie poważniejsze:

"

Prowadził pojazd bardzo ruchliwą ulicą, w pobliżu targu i dworca autobusowego. W tym miejscu występuje bardzo duży ruch pieszych o każdej porze, zarówno na przejściu, jak i w jego pobliżu. W tej sprawie nie zaistniały żadne nadzwyczajne okoliczności, które mogłyby usprawiedliwiać jego zachowanie. "

Rafała W. nie był obecny na ogłoszeniu wyroku.

RadioZET/PAP/MS

Zagłosuj

Jesteś za podniesieniem kar za przekroczenie prędkości?

Oceń