Teraz gramy

Wjechał w ludzi przed kościołem. Księża ruszyli w pościg

13.09.2018 09:21

W miejscowości Łąkie w województwie kujawsko-pomorskim pijany 17-latek wjechał w tłum ludzi stojących przed kościołem. Po chwili mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Widzący to wszystko księża rzucili się w pościg.

volkswagen golf fot. policja.pl

Nietrzeźwy nastolatek prowadzący Volkswagena Golfa nie opanował samochodu i w konsekwencji wjechał w ludzi stojących przed kościołem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 17-latek natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Będący na miejscu księża bez zastanowienia ruszyli w pościg. Po pewnym czasie mężczyzna zatrzymał się i wysiadł z pojazdu. Kiedy księża także wysiedli z auta, ten próbował uciekać. Na szczęście duchowni szybko go dogonili i ujęli.

Okazało się, że nastolatek nie wrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a samochód zabrał osobie, która w międzyczasie przebywała u jego rodziny. 17-latek nie miał też prawa jazdy, a we krwi miał 1,7 promila alkoholu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowania pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości i zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Nastolatkowi grozi pięć lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/policja/MW

Oceń