Włamał się do auta, po czym nie mógł się z niego wydostać. Wołał o pomoc

20.10.2017 13:07

21-letni mężczyzna postanowił ukraść rzeczy znajdujące się w samochodzie zaparkowanym na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Po dostaniu się do pojazdu, auto stoczyło się, przez co nogi sprawcy zostały zakleszczone.

Włamał się do auta, po czym nie mógł się z niego wydostać. Wołał o pomoc fot. policja.pl

Złodziej nie był w stanie samodzielnie wydostać się z samochodu. Zdesperowany zaczął wołać o pomoc, jednocześnie trąbiąc. Jego krzyki usłyszała jedna z osób spacerujących z psem, która podjęła nieudaną próbę wydostania 21-latka. Wkrótce z asystą przyszedł kolejny przechodzień. Wspólnymi siłami udało im się uwolnić mężczyznę. Jednak ze względu na jego problemy z chodzeniem, o zdarzeniu powiadomiono pogotowie, które zabrało rzekomego syna właściciela Volvo do szpitala.

Gdy prawdziwy posiadacz samochodu podszedł do auta, zobaczył ślady włamania i powiadomił policję. Na miejsce przybyli funkcjonariusze. Wkrótce udało się ustalić kim jest domniemanym sprawca.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zapukali do drzwi 21-latka. Mężczyzna przyznał się, że to on rano włamał się do samochodu marki Volvo, z którego próbował coś ukraść. W wyniku dalszych czynności, policjantom udało się znaleźć inne rzeczy pochodzące z włamań.

21-letni złodziej został zatrzymany. Zarzuca mu się kradzież z włamaniem do dwóch Volkswagenów oraz punktu gastronomicznego, a także usiłowanie kradzieży z włamaniem do Volvo. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jakie samochody najbardziej preferujesz?

Oceń