Właściciele Subaru mogą spać spokojnie. Policja rozbiła grupę kradnącą auta tej marki

22.11.2017 14:35

Policjanci z Ochoty, zwalczający przestępczość samochodową, rozbili grupę złodziei, specjalizujących się w kradzieży Subaru. Zatrzymanych zostało 12 osób. Odzyskano 3 auta i zabezpieczono towar pochodzący z przestępstwa.

Właściciele Subaru mogą spać spokojnie. Policja rozbiła grupę kradnącą auta tej marki fot. policja.pl

Mundurowi wspólnie z policjantami z Niemiec i funkcjonariuszami straży granicznej zabezpieczyli Subaru o wartości 150 000 zł, którym poruszał się zatrzymany mężczyzna, bezpośrednio po kradzieży z włamaniem, jaka miała miejsce za sąsiednią granicą. Kryminalni ustalili, że związek z kradzieżą pojazdu mogą mieć także trzej znani im mężczyźni, jadący Mercedesem z Niemiec w kierunku granicy. Doszło do ich zatrzymania kilka godzin później w Świecku.

Mężczyźni w wieku od 32 do 43 lat zostali już przesłuchani w prokuraturze. 32-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem subaru na terenie Niemiec, 40-latek dwa zarzuty za kradzieże samochodów, a 43-latek będzie odpowiadał za kradzież samochodu. 32-latek odpowie za paserstwo Subaru. 20 listopada 2017 roku sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec całej czwórki zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży aut marki Subaru z terenu Niemiec. W wyniku pracy operacyjnej ustalono, że skradzione kilka dni wcześniej auto japońskiego producenta (o wartości 80 000 zł) mogło zostać ukryte na jednej z posesji na terenie Pruszkowa. Natychmiast udali się w ustalone miejsce, gdzie znaleźli skradziony samochód oraz zatrzymali mężczyznę, który nim się poruszał. 51-latek usłyszał wówczas zarzut za paserstwo i został objęty policyjnym dozorem.

Dodatkowo policjanci dotarli na teren jednej z posesji na terenie Warszawy, gdzie mógł znajdować się towar pochodzący z przestępstwa. Na posesji funkcjonariusze znaleźli 100 pudełek klocków, 213 szt. kamer cyfrowych, 170 szt. aparatów fotograficznych, 360 szt. płyt elektronicznych, 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 20 tys. szt. prezerwatyw. Ponadto został zabezpieczony również Renault z podejrzeniem przerobienia pól numerowych oraz zatrzymany 32-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo subaru oraz kradzież z włamaniem do samochodu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń