Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybierz się na przejażdżkę próbną BMW X3 na Marsie

27.09.2017 13:39

Niemiecki producent samochodów zachęca fanów marki do przejażdżki nowym BMW X3 na… Czerwonej Planecie. Wszystko to w wirtualnej jeździe próbnej, stworzonej w technologii 360.

Wybierz się na przejażdżkę próbną BMW X3 na Marsie fot. kadr z wideo

Topowa odmiana modelu, który konkuruje w tym samym segmencie co m.in. Audi Q5, Jaguar F-Pace, Land Rover Discovery Sport, Volvo XC60 oraz Mercedes-Benz GLC, napędzana jest 3-litrowym silnikiem sześciocylindrowym o mocy 360 KM. Model oznaczony M40i na Ziemi potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy i osiągnąć ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h.

Przy okazji, na klipie zobaczymy działanie niektórych asystentów kierowcy, w tym „BMW Personal Co-Pilot”. Ten ostatni pozwala na półautonomiczną jazdę. Auto może także pochwalić się pozostałymi nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym systemem wykrywającym pieszych, asystentem jazdy w korku i aktywnym asystentem martwego pola.

Co ciekawe, druga generacja X3 była produkowana przez aż 7 lat. Auto po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku. Producent na przestrzeni lat wprowadzał kolejne modernizacje, po to, by wkrótce pokazać zupełnie nowy model.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do ograniczeń prędkości?

Oceń