Zamknij

Wybierz się na przejażdżkę próbną BMW X3 na Marsie

Redakcja
27.09.2017 13:39
Wybierz się na przejażdżkę próbną BMW X3 na Marsie
fot. kadr z wideo

Niemiecki producent samochodów zachęca fanów marki do przejażdżki nowym BMW X3 na… Czerwonej Planecie. Wszystko to w wirtualnej jeździe próbnej, stworzonej w technologii 360.

Topowa odmiana modelu, który konkuruje w tym samym segmencie co m.in. Audi Q5, Jaguar F-Pace, Land Rover Discovery Sport, Volvo XC60 oraz Mercedes-Benz GLC, napędzana jest 3-litrowym silnikiem sześciocylindrowym o mocy 360 KM. Model oznaczony M40i na Ziemi potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy i osiągnąć ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h.

Przy okazji, na klipie zobaczymy działanie niektórych asystentów kierowcy, w tym „BMW Personal Co-Pilot”. Ten ostatni pozwala na półautonomiczną jazdę. Auto może także pochwalić się pozostałymi nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym systemem wykrywającym pieszych, asystentem jazdy w korku i aktywnym asystentem martwego pola.

Co ciekawe, druga generacja X3 była produkowana przez aż 7 lat. Auto po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku. Producent na przestrzeni lat wprowadzał kolejne modernizacje, po to, by wkrótce pokazać zupełnie nowy model.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do ograniczeń prędkości?

Liczba głosów: