Wyciekły zdjęcia nowego BMW M5

21.08.2017 13:03

Tuż przed premierą wyciekły zdjęcia nowego BMW M5. Sportowy sedan po raz pierwszy w historii ma mieć napęd na obie osie.

Wyciekły zdjęcia nowego BMW M5 fot. materiały prasowe

Zdjęcia najnowszego BMW  M5 pojawiły się po raz pierwszy na okładce Need For Speed Payback. Samochód ma zadebiutować na rynku w 2018 roku. Pod jego maską możemy spodziewać się 4,4-ltirowego silnika V8 o mocy 600 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który będzie przekazywany na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni M Steptronic o 8 przełożeniach. Sprint od 0 do 100 km/h ma trwać mniej niż 3,5 sekundy.

Jednak co najistotniejsze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by dezaktywować napęd na przednią oś! Tym samym auto będzie przekazywać moment obrotowy wyłącznie na tył, co oznacza dla wprawnych kierowców znacznie więcej frajdy z jazdy. Takie rozwiązanie wydaje się być wręcz idealne w limuzynie o iście sportowym zacięciu. Z jednej strony możemy cieszyć się ze znacznie lepszej trakcji podczas złych warunków pogodowych oraz mniej wymagającego charakteru auta w codziennym użytkowaniu, a z drugiej strony jeśli najdzie nas ochota lub gdy wyjedziemy na tor wyścigowy, będziemy mogli korzystać z dobrodziejstwa tylnego napędu, pozwalającego chociażby na jazdę poślizgami.

RadioZET/MS

Oceń