Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyciekły zdjęcia nowego Porsche Cayenne

28.08.2017 12:57

Zdjęcia najnowszego Porsche Cayenne wyciekły do sieci. Auto pod względem stylistycznym stanowi rozwinięcie poprzedniego modelu.

Wyciekły zdjęcia nowego Porsche Cayenne fot. materiały prasowe

Na przedzie znajdziemy przeprojektowaną osłonę chłodnicy z większymi wlotami oraz smuklejsze światła LED do jazdy dziennej. Sama maska i światła przypominają te, które są obecne w aktualnym modelu. W efekcie patrząc się na sam przód najnowszego Cayenne można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia nie z zupełnie nową generacją, tylko z autem po liftingu. Jednak wystarczy jeden rzut okiem na tył, by rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Największą zmianą są nowe światła z tyłu, przywodzące na myśl Panamerę Sport Turismo. Rozciągają się na całą szerokość klapy bagażnika. Z kolei we wnętrzu znajdziemy m.in. trójramienną kierownicę wielofunkcyjną, skórzaną tapicerkę oraz drewniane elementy. Na środku zamontowano duży ekran systemu multimedialnego.

Można spodziewać się, że pod maską Porsche Cayenne będą mogły znaleźć się te same silniki, które obecnie oferowane są w Panamerze. Mowa o 3.0 V6 o mocy 330 KM i 448 Nm maksymalnego momentu obrotowego, jak również 2.9 V6 generujący 440 KM i 548 Nm. Z czasem gamę wzbogaci odmiana hybrydowa plug-in.

RadioZET/MS

Oceń