Wyniki testów zderzeniowych 9 nowych modeli oferowanych w Europie

07.09.2017 12:58

Niezależny instytut Euro NCAP przeprowadził testy zderzeniowe z udziałem 9 samochodów. Wśród nich znalazły się nowy Ford Fiesta, Jeep Compass, Mazda CX-5, Mercedes-Benz klasy C kabriolet, Opel Grandland X, Renault Koleos, w pełni elektryczny Opel Ampera-e, Kia Picanto i Kia Rio.

Wyniki testów zderzeniowych 9 nowych modeli oferowanych w Europie fot. kadr z wideo

Zaledwie 3 z 9 samochodów nie otrzymało maksymalnej noty. Na polu boju „poległy” Opel Ampera-e, Kia Rio oraz Kia Picanto. O ile niemiecki samochód uzyskał wynik czterogwiazdkowy, o tyle południowokoreańskie auta musiały zadowolić się rezultatem o jedno „oczko” gorszym.

Większy model Kii – Rio – w bazowym wariancie oferuje ochronę dorosłych pasażerów i dzieci na przyzwoitym poziomie 85 i 84%. Nieco gorzej wypada w zderzeniu z pieszymi – 62%. Działanie systemów bezpieczeństwa oceniono na zaledwie 25%. Ten sam model, wyposażony w pakiet bezpieczeństwa Advanced Driving Assistance Pack, uzyskał o jedną gwiazdkę więcej, co zadzwięcza o 8% lepszej ochronie dorosłych pasażerów, 9% pieszych i asystentom ocenionym na 59%.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Kii Picanto. Standardowy wariant otrzymał 3 gwiazdki, z kolei wyposażony o pakiet bezpieczeństwa – 4 gwiazdki:

4 11111

4-gwiazdkowym wynikiem musiała się zadowolić Ampera-e:

4 ampera

Pozostałe modele otrzymały maksymalną notę 5 gwiazdek:

4 wszystkie

RadioZET/MS

Oceń