Wypadek 14-latków jadących jednym rowerem. Obaj są ciężko ranni

08.09.2017 10:58

W środę, 6 września 2017 roku, przed godziną 20:00, doszło do bardzo poważnego wypadku w miejscowości Żelazowice w gminie Żarnów. Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy ustalili, że dwóch chłopców w wieku 14 lat, jadących na jednym rowerze, poruszając się lewym pasem drogi nagle, z niewiadomych przyczyn, wjechali wprost pod nadjeżdżające auto.

Wypadek 14-latków jadących jednym rowerem. Obaj są ciężko ranni fot. policja.pl

Kierujący Fiatem Pandą mężczyzna mimo podjętej próby hamowania nie zdołał uniknąć zderzenia z jednośladem. W wyniku w wypadku dwaj 14-latkowie z poważnymi urazami wielonarządowymi trafili do dwóch szpitali – jeden z nich do Radomia, kolejny na Oddział Intensywnej Terapii w Opocznie. Obaj są w ciężkim stanie.

Funkcjonariusze w ramach czynności służbowych przeprowadzili badanie trzeźwości na kierowcy Fiata Pandy – okazało się, że w momencie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. Zarówno auto, jak i rowery, zostały zabezpieczone do szczegółowych badań technicznych.

Przy okazji tego zdarzenia, policja apeluje do dzieci, młodzieży i dorosłych o zachowanie ostrożności na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Rowerzysta poruszający się po zmroku powinien mieć włączone światła, założoną kamizelkę odblaskową i poruszać się po drodze zgodnie z obowiązującymi zasadami. Widoczność jest kluczem do bezpieczeństwa. Niestety wciąż wiele osób o tym zapomina.

RadioZET/MS

Oceń