Wyprzedzając ciężarówką zablokował karetkę na sygnale

17.07.2017 12:00

Na YouTubie pojawiło się nagranie, na którym kierowca ciężarówki wyprzedzając pozostałe ciągniki siodłowe z naczepami przyblokował karetkę jadącą na sygnale. Akcja rozegrała się na autostradzie A4.

Wyprzedzając ciężarówką zablokował karetkę na sygnale fot. kadr z wideo

Autor nagrania przy okazji poruszył kwestię zakazów wyprzedzania dla ciężarówek – uważa, że powinny one obowiązywać na całej długości autostrady A4 między Wrocławiem a Legnicą. Z kolei zdaniem części internautów, film jest przerostem formy nad treścią. Samo wyprzedzanie odbyło się w miarę sprawnie, a kilka sekund najprawdopodobniej nijak zaważyło na interwencji służb ratowniczych. Całe zdarzenie można prześledzić na poniższym materiale wideo:

Co ciekawe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z powodu wzmożonego ruchu i rosnącej liczby zdarzeń drogowych na fragmentach wspomnianego powyżej odcinku wprowadziła zakaz wyprzedzania dla ciężarówek obowiązujący od 9 czerwca 2017 roku.  

Łączna długość ograniczeń na dolnośląskim odcinku autostrady A4, która liczy ponad 190 kilometrów, wynosi już łącznie ponad 40 kilometrów. Wprowadzone rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatorów na odcinku pomiędzy Wrocławiem, a Legnicą oraz usprawnienie ruchu samochodów osobowych.

W zaledwie miesiąc od prowadzenia nowych zakazów, dolnośląscy policjanci ujawnili blisko 240 wykroczeń z udziałem kierowców ciężarówek niestosujących się do zakazów wyprzedzania. Za to przewinienie grozi mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych.

RadioZET/MS

Oceń