Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyprzedzał na przejściu. Z impetem wjechał w pieszych

01.06.2017 13:19

W serwisie YouTube pojawił się filmik nagrany kamerą pokładową, na którym widać jak samochód jadący po czteropasmowej drodze dwukierunkowej (po dwa pasy w każdym kierunku) zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Po chwili w przechodniów z impetem uderzyła Skoda Octavia.

Wyprzedzał na przejściu. Z impetem wjechał w pieszych fot. kadr z wideo

Kierowca pędzący na złamanie karku wyprzedzał auto jadące na sąsiednim pasie przed przejściem dla pieszych. Jak wynika z opisu filmu, czeski pojazd był częścią ślubnego konwoju. Zważywszy na siłę uderzenia można było przypuszczać, że ofiary mogły ponieść śmierć na miejscu, co nie jest zgodne z prawdą. Piesi przeżyli. Z poważnymi uszkodzeniami ciała trafili do pobliskiego szpitala.

To zdarzenie drogowe może stanowić przestrogę dla wszystkich kierowców. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zawsze stosować się do obowiązujących przepisów, nie przekraczać określonych limitów prędkości, a także kurczowo trzymać się zasady ograniczonego zaufania.

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub omijanie auta zatrzymanego przed tzw. „zebrą” to jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla przechodniów. Nic zatem dziwnego, że taryfikator mandatów nie oszczędza kierowców popełniających takie wykroczenie, przewidując karę w wysokości 500 zł.

Jako piesi zawsze pamiętajmy o tym, by w podobnych sytuacjach sprawdzać, czy nie na sąsiednim pasie ruchu nie porusza się pojazd...

RadioZET/MS

Oceń