Wyprzedzał radiowóz. Dostał mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h

22.09.2017 10:56

Mathieu Gagne jadąc na dwupasmowej drodze jednokierunkowej w Albercie, Kanadzie, postanowił wyprzedzić radiowóz. Chwilę później został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 1 km/h… Zdarzenie miało miejsce 15 września 2017 roku.

Wyprzedzał radiowóz. Dostał mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h fot. kadr z wideo

Kierowca stwierdził, że droga była pusta, miał przerywaną linię, dlatego też zdecydował się wyprzedzić jadący w tym samym kierunku radiowóz. Po zakończeniu manewru, w policyjnym samochodzie włączono sygnały świetlne, tym samym dając sygnał do zatrzymania się dla poprzedzającego pojazdu.

Funkcjonariusz podszedł do auta i poinformował siedzącego w nim mężczyznę o braku szacunku do stróża prawa. Mieszkaniec Bon Accord, mimo bezpiecznie wykonanego manewru wyprzedzania, ukarano mandatem karnym w wysokości 78 dolarów za przekroczenie prędkości o 1 km/h. Zamiast przepisowych 100 km/h, kierujący poruszał się z prędkością 101 km/h.

Mundurowy stwierdził, że tym samym chciał dać sygnał wszystkim osobom łamiącym przepisy ruchu drogowego. Z kolei Mathieu Gagne poczuł się pokrzywdzony. Przez wzgląd na odnotowane przewinienie obawiał się on wzrostu cen ubezpieczenia. Wobec sytuacji obojętna nie pozostała jego dziewczyna, która wrzuciła zdjęcie mandatu na portale społecznościowe. Post zdobył ogromną popularność, ludzie ochoczo go komentowali i udostępniali.

Gagne nie będzie jednak musiał walczyć o swoje prawa przed wymiarem sprawiedliwości. W poniedziałek, 18 września 2017 roku zadzwonił do niego reprezentant sądu okręgowego informując o uchyleniu grzywny.

Po przeanalizowaniu sytuacji, stwierdzono, że funkcjonariusz nie mierzył laserem prędkości pojazdu, jak to było ujęte w wypisanym mandacie. Wobec mundurowego nie zostaną podjęte żadne działania dyscyplinarne.

RadioZET/MS

Znasz się na znakach drogowych? Rozwiąż quiz:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń