Wyprzedzanie zakończone katastrofą w ruchu lądowym. 13 osób poszkodowanych

23.11.2017 11:20

21 listopada 2017 roku na ulicy Zamczysko w Bydgoszczy doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Łącznie poszkodowanych zostało 13 osób. Zdarzenie zakwalifikowano jako nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób.

Wyprzedzanie zakończone katastrofą w ruchu lądowym. 13 osób poszkodowanych fot. policja.pl

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia, 37-latka kierująca Hyundaiem nie ustąpiła pierwszeństwa podczas wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka Renault Traffic. Oberwało się również wyprzedzanemu Seatowi Ibizie, który po uderzeniu został zepchnięty z drogi i uderzył w drzewo.

13 poszkodowanych ludzi przewieziono do szpitala. Jak się później okazało, swoje na sumieniu miał kierujący Renault, który wziął na pokład zbyt dużą liczbę podróżnych. W momencie wypadku w aucie znajdowało się 11 osób, czyli o dwie za dużo.

Na miejscu mundurowi razem z biegłym z techniki samochodowej pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Niemniej jednak, została od nich pobrana krew do badań. Droga na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zatrzymali 37-latce prawo jazdy.

Wstępnie zdarzenie drogowe zakwalifikowano jako przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób. Dodatkowo, kierujący Renault będzie odpowiadać za przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym. W wyniku doznanych obrażeń w szpitalach nadal przebywa jeszcze kilka osób.

Przy okazji tego zdarzenia, funkcjonariusze apelują do kierowców o rozważną jazdę, szczególnie zważywszy na trudne warunki drogowe.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Byłeś/aś kiedykolwiek uczestnikiem kolizji lub wypadku drogowego?

Oceń