Wysłała list policji, by podziękować za pomoc przy zmianie koła

08.06.2017 12:25

Kobieta wysłała list do Komendanta Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. Podziękowała w nim za zaangażowanie dwóch policjantów, którzy udzielili pomocy przy wymianie koła.

Wysłała list policji, by podziękować za pomoc przy zmianie koła fot. policja.pl

Wyrazy wdzięczności skierowała przede wszystkim do st. post. Jakubha Halickiego i st. post. Patryka Stalmacha. 26 maja 2017 roku wyżej wymienieni funkcjonariusze kierowali ruchem na ulicy Mikołowskiej w Łaziskach Górnych, gdzie przez awarię autobusu zablokowany został przejazd. Po zakończeniu działań, policjanci pomogli kobiecie w zmianie koła.

Po tym wszystkim list trafił do podinsp. Waldemara Masłowskiego:

"

Pismem niniejszym na ręce p. komendanta pragnę złożyć bardzo serdeczne podziękowania za ofiarną i bezinteresowną pomoc udzieloną mi przez st. post. Jakuba Halickiego i st. post. Patryka Stalmach, którzy po zakończonej akcji kierowania ruchem, pomogli mi przy wymianie przebitej opony w moim samochodzie. Postawa w/w funkcjonariuszy była dla mnie nieoceniona i zasługuje na wielkie uznanie. "

Jak widać mundurowi potrafią nie tylko karać, ale także służyć obywatelom. Udowadniali to również przy okazji działań, w ramach których pilotowali osoby w potrzebie do szpitala. Odstępowali od nakładania mandatów karnych za popełnione wykroczenia ze względu na działanie uzasadnione stanem wyższej konieczności.

RadioZET/MS

Oceń