Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wystawił na sprzedaż Mercedesa, którym jeździł od 30 lat

21.02.2017 12:21

W serwisie ogłoszeniowym otomoto pojawiła się nie lada gratka – Mercedes W201 z 1985 roku o przebiegu 425 000 km, którym przez ponad 30 lat jeździł jeden właściciel.

Wystawił na sprzedaż Mercedesa, którym jeździł od 30 lat

Sprzedający ma na imię Bogdan – jak sam twierdzi, jest to jego wymarzony samochód, który zamówił i osobiście odebrał w fabryce Sindelfingen w RFN w 1985 roku. Przejechał nim 425 000 kilometrów. Auto napędzane jest 2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 74 KM, który za pośrednictwem ręcznej skrzyni biegów wysyła moment obrotowy na tylne koła. Pięciodrzwiowy pojazd o niebieskim nadwoziu zostało zarejestrowane po raz pierwszy w lipcu 1985 roku.

 

Właściciel w ogłoszeniu deklaruje nienaganny stan bezwypadkowego Mercedesa – „sprawny, jeżdżący, zadbany”. Do tego ubezpieczenie jest aktualne, a za cenę 10 999 zł dostaniemy jeszcze 2 komplety kół. Ponadto pojazd dysponuje bagażnikiem dachowym i hakiem.

Mercedesa W201 można obejrzeć w Łodzi na Teofilów. Ten model jest znany ze swojej trwałości oraz niezawodności. Niewykluczone, że niemieckim sedanem z gwiazdą na masce będzie można przejechać drugie tyle i to bez przeprowadzania jakichś większych remontów. Żeby to jednak było możliwe, należy odpowiednio dbać o samochód.

RadioZET/otomoto/MS

Oceń