Wystawił policyjną Kię Cee'd na sprzedaż

27.07.2017 12:00

Na portalu ogłoszeniowym otomoto.pl została wystawiona na sprzedaż Kia Cee’d, która niegdyś służyła polskiej policji. Właściciel nie zrezygnował z oryginalnego malowania.

Wystawił policyjną Kię Cee'd na sprzedaż fot. otomoto.pl

Auto w takim stanie – z zamalowanymi sprejem napisami „policja” – zostało przekazane prywatnemu właścicielowi z komendy. Samochód nie posiada żadnego policyjnego sprzętu, czy koguta. Jest zarejestrowany jako zwykły pojazd. Posiada aktualny przegląd oraz polisę OC, a tablice rejestracyjne „HPP” zostały nałożone jedynie na potrzeby sesji zdjęciowej.

Właściciel twierdzi, że Kią Cee’d jeździ na co dzień, co zresztą wiąże się z nieustannymi kontrolami – praktycznie codziennymi. Za to wrażenia z jazdy jego zdaniem są wręcz bezcenne. Jego zdaniem auto budzi większe zainteresowanie niż niejeden supersamochód, a także rewelacyjnie nadaje się jako potencjalna powierzchnia reklamowa.

Ten egzemplarzy Cee’da został wyprodukowany w 2009 roku. Napędzany jest 2-litrowym silnikiem CRDI o mocy 140 KM osiąganych przy 3800 obr./min i 305 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego w zakresie 1800-2500 obr./min. Ta ostatnia wartość jest przekazywana na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej.

Sprzedawca zapewnia, że auto może pochwalić się bardzo dobrym stanem technicznym. Silnik przeszedł kompleksowy remont, jego praca nie budzi zastrzeżeń. Zawieszenie cicho pracuje. Wymienione zostały oleje. Właściciel deklaruje, że wszystko jest sprawne, począwszy od spryskiwaczy i regulacji wysokości świateł, po klimatyzację. Lakier jest oryginalny, co również świadczy o jego bezywpadkowej historii.

Cena brutto wynosi 14 500 zł. Ogłoszenie znajduje się na stronie otomoto.pl.

RadioZET/MS

Oceń