ZDM w Gliwicach apeluje o rozwagę na DTŚ

31.07.2017 10:04

Piesi spacerujący w tunelu, rowerzyści wjeżdżający na Drogową Trasę Średnicową. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie próbował łamać przepisów jednoznacznie mówiących, że DTŚ to nie deptak czy ścieżka rowerowa – poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

ZDM w Gliwicach apeluje o rozwagę na DTŚ fot. zdm.gliwice.pl

W komunikacie ZDM przypomniał, że Drogowa Trasa Średnicowa jest drogą przewidzianą dla ruchu kołowego za wyjątkiem rowerzystów, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgowych. Dodatkowo przed każdym wjazdem ustawione są znaki zabraniające poruszania się pieszo lub rowerem pod DTŚ. Utrudniać to mają także betonowe bariery drogowe rozdzielające jezdnię, które definitywnie wskazują na brak możliwości przejścia na drugą stronę.

Mimo to, nie brakuje osób ignorujący zasady ruchu drogowego, a także głos zdrowego rozsądku. Jak wynika z obserwacji Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, tendencja do łamania przepisów w tym zakresie znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Kwestie tego typu reguluje prawo o ruchu drogowym, a jego nieprzestrzeganie może grozić sankcjami prawnymi.

Warto mieć również na względzie fakt, że pieszy lub rowerzysta przy ewentualnym starciu z samochodem nie ma większych szans na uniknięcie poważniejszych uszkodzeń ciała… Szczególnie jeśli auto porusza się ze znacznie wyższą prędkością.

RadioZET/MS

Oceń