ZTM zajął się agresywnym kierowcą autobusu

20.06.2017 11:00

W internecie pojawił się film, którego bohaterem był kierowca miejskiego autobusu w Warszawie. Wjechał na przystanek zbyt wcześnie, przejeżdżając przez strefę wyłączoną z ruchu, linię ciągłą oraz przejście dla pieszych. Jak twierdzi ZTM – pracownik został upomniany za używanie wulgarnych słów.

ZTM zajął się agresywnym kierowcą autobusu fot. kadr z wideo

Osoba siedząca w samochodzie osobowym wyposażonym w kamerę pokładową skręcała z drogi podporządkowanej w prawo, gdzie usiłowała włączyć się do ruchu na pasie rozpędowym. Nagle, tuż przed maską auta znalazł się autobus, którego kierowca zbyt wcześnie zbliżył się do prawej krawędzi jezdni, stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pracownik ZTM przejechał przez strefę wyłączoną z ruchu, linię ciągłą, a także przejście dla pieszych, które w dodatku zablokował, zatrzymując się i wysiadając z pojazdu.

Mężczyzna prowadzący autobus komunikacji miejskiej miał pretensje do osoby jadącej autem wyposażonym w kamerę pokładową, co też można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Do tego rodzaju sytuacji dochodzi bardzo często, o czym wspominają internauci:

"

Wielokrotnie wyjeżdżając z ulicy Poligonowej na Gocławiu, w Warszawie, skręcając w prawo w Ostrobramską, dochodziło do podobnych sytuacji. Nie było sytuacji, w której kierowca autobusu wykazałby się jakąkolwiek skruchą – zawsze mieli oni pretensje do mnie, jako uczestnika ruchu drogowego poruszającego się samochodem. Kwestią czasu było ukazanie się podobnego filmu… I bardzo dobrze, że nagłośniony został ten problem. "

Kierowca autobusu zamiast mieć pretensje do kierującego autem osobowym, powinien być wdzięczny za szybką reakcję, dzięki której udało się uniknąć kolizji.

RadioZET/MS

Oceń