Zagapił się na tańczącą dziewczynę i doprowadził do wypadku

18.04.2017 09:11

Dziewczyna chwyciła telefon i zaczęła nagrywać popisy koleżanki tańczącej tuż przy drodze. Chwilę później doszło do wypadku.

Zagapił się na tańczącą dziewczynę i doprowadził do wypadku fot. kadr z wideo

Kierowca prowadzący auto osobowe wjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym poruszał się motocyklista. Doszło do zderzenia. Na tyle poważnego, że interweniować musiała karetka pogotowia. Zdarzenie miało miejsce na terenie Ukrainy. Poszkodowany mężczyzna jadący jednośladem doznał obrażeń miednicy i nogi.

Ta sytuacja jest dowodem na to, że nawet chwila nieuwagi może zaważyć na losie zmotoryzowanych, przesądzając o tym, czy dojdzie do wypadku, czy też nie. Pechowo się złożyło, że ucierpiał jeden z najbardziej narażonych na obrażenia uczestników ruchu drogowego, czyli motocyklista. Pełną winę za to zdarzenie ponosi kierowca szarego sedana, który skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo.

Nie brakuje głosów krytyki ze strony internautów, którzy głowią się nad tym, co chciała osiągnąć dziewczyna tańcząca przy drodze. Taki widok jest na tyle niecodzienny dla zwykłych śmiertelników, że najzwyczajniej w świecie przykuwa uwagę. Z drugiej jednak strony postępowanie „tancerki” wydaje się być po prostu nieprzemyślane. Gdyby z premedytacją chciała pośrednio powodować niebezpieczeństwo, z pewnością zdecydowałaby się na bardziej skąpy ubiór.

O skutkach gapiostwa przekonał się niejeden kierowca, w tym prowadzący: Volkswagena Transportera, Hondę Civic, a także mężczyzna z Korei Południowej, który zmieniając pas nie zauważył Ferrari 488.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o postępowaniu dziewczyny?

Oceń