Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zajechał drogę ciężarówce ze żwirem. Został nim zasypany

08.06.2017 10:10

6 lutego 2017 roku w Kunming, w Chinach, osoba siedząca za kierownicą samochodu osobowego – czarnego Audi Q5 – zajechała drogę ciężarówce. Doszło do kolizji, w wyniku której zawodowy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Zajechał drogę ciężarówce ze żwirem. Został nim zasypany fot. kadr z wideo

Ciężarówka przewożąca żwir wywróciła się na bok, przygniatając SUV-a wyprodukowanego przez niemiecką markę z Ingolstadt. Pracujący nieopodal pracownicy tuż po tym jak doszło do wypadku, ruszyli na pomoc mężczyźnie w Audi. W akcji pomogły im łopaty. Dokopali się do pojazdu, po czym wyciągnęli z niego rannego kierowcę.

Incydent został zarejestrowany kamerą przemysłową, dzięki czemu można prześledzić przebieg zdarzenia:

Kierowca prowadzący ciężarówkę wspomniał o tym, jak doszło do wypadku:

"

Jechałem na wprost na prawym pasie ruchu, gdy nagle kierowca jadący po lewej stronie nagle skręcił w prawo. Nie miałem czasu na reakcję. W wyniku tego incydentu mój pojazd wywrócił się na Audi. "

Mężczyzna z SUV-a na własnej skórze przekonał się o tym, że agresja drogowa nie popłaca – zajeżdżanie drogi stwarza realne zagrożenie na drodze, zarówno dla samego prowodyra, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. I tak miał sporo szczęścia. Mógł doznać bardziej rozległych obrażeń, a gdyby przewoził ze sobą pasażerów siedzący po prawej stronie, najprawdopodobniej zginęliby.

RadioZET/MS

Oceń