Zakopianka z dwoma pasami ruchu aż do Nowego Targu

27.06.2017 12:00

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, w poniedziałek 26 czerwca 2017 roku podpisał w Krakowie aneks do programu inwestycyjnego, który umożliwi budowę dwupasmowego odcinka zakopianki między Rdzawką a Nowym Targiem.

Zakopianka z dwoma pasami ruchu aż do Nowego Targu fot. kadr z wideo

Projekt zakłada budowę 16-kilometrowego odcinka spełniającego parametry drogi ekspresowej – będącego wydłużeniem dwujezdniowej DK 47 – z czterema węzłami w Obidowej, Klikuszowej, Nowym Targu Zachód i Nowym Targu Południe. Szacowany koszt inwestycji ma wynieść miliard złotych, a budowa powinna zostać zakończona najpóźniej w 2022 roku.

To niezwykle istotna inwestycja mająca na celu upłynnienie ruchu na jakże chętnie uczęszczanej zakopiance. Jak wynika z pomiarów przeprowadzonych w 2015 roku, średnio w ciągu dnia wspomnianym odcinkiem porusza się około 18 tysięcy pojazdów. Ich liczebność znacznie się zwiększa w okresie weekendów, wakacji, czy ferii.

Co ciekawe, od 2011 roku na zakopiance funkcjonuje system monitorujący warunki na drodze. Tym samym możliwe jest sprawdzenie aktualnego czasu przejazdu danego odcinka.

RadioZET/MS

Oceń