Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaliczyła egzamin na prawo jazdy i zabrano jej uprawnienia. Teraz będzie walczyć w sądzie

29.01.2019 11:14

Mieszkanka Łodzi zdała egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Z sukcesem zaliczyła również praktykę. Jednak marszałek województwa łódzkiego odebrał jej uprawnienia, ponieważ uznał, że jazda egzaminacyjna była za krótka. Kobieta zdecydowała się pozwać do sądu WORD i Urząd Marszałkowski.

egzamin na prawo jazdy fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

Egzamin na prawo jazdy dla jednych bywa trudny, inni przechodzą przez to łatwiej. Jedna z mieszkanek Łodzi bez większych problemów zdała teorię i praktykę. Po krótkim czasie kobieta straciła uprawnienia. „Express Ilustrowany” informuje, że marszałek województwa łódzkiego uznał, że egzamin praktyczny trwał o minutę za krótko. Na monitoringu czas praktyki wyniósł poniżej 24 minut, a w świetle przepisów powinien trwać co najmniej 25 (jeśli kandydat na kierowcę zaliczył wszystkie wymagane zadania).

Egzamin na prawo jazdy: Kobieta będzie walczyć w sądzie?

Wydział Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dokonał kontroli, po której okazało się, że egzamin nie tylko trwał krócej, ale kobieta nie wykonała również minimum czterech zadań. Mieszkanka Łodzi nie przyjęła tego do wiadomości i postanowiła walczyć o swój dokument. Kobieta, odwołując się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, tłumaczyła, że nie popełniła kardynalnych błędów, co udowadnia nagranie zarejestrowane na kamerach i podkreślała, że nie może ponosić winy za egzaminatora. SKO podtrzymało decyzję marszałka.

Dziennik podaje, że mieszkanka Łodzi planuje złożyć pozew cywilny do sądu przeciwko tamtejszemu WORD-owi i Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ!

Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy fot. kadr z wideo

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/expressilustrowany.pl/MW

Oceń