Zapatrzona w telefon weszła wprost pod nadjeżdżające auto

03.10.2017 12:53

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane kamerą pokładową. Jego niechlubną bohaterką jest piesza zapatrzona w telefon, która weszła na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Zdarzenie miało miejsce w Zarzeczu.

Zapatrzona w telefon weszła wprost pod nadjeżdżające auto fot. kadr z wideo

Dziewczyna widoczna na filmie nawet nie rozglądała się na boki przed wejściem na drogę. Jej wzrok był skupiony głównie na telefonie komórkowym. Tym samym nie dostrzegła nadjeżdżającego samochodu, przez co weszła wprost pod jego koła. Mimo niewielkiej prędkości, z jaką poruszało się auto osobowe, oraz próbie hamowania w celu uniknięcia kolizji, doszło do niegroźnego potrącenia, co też widać na nagraniu:

Dziwić może skrajna lekkomyślność potrąconej, która dbając o własne bezpieczeństwo powinna każdorazowo wchodząc na drogę zachowywać szczególną ostrożność. I to niezależnie od tego, czy akurat przechodzi na przejściu dla pieszych, czy nie. Należy mieć świadomość, że człowiek w starciu z samochodem ma nikłe szanse na uniknięcie poważniejszego uszczerbku na zdrowiu. Wielokrotnie tego rodzaju wypadki kończą się śmiercią przechodniów.

Nikogo raczej nie dziwią coraz liczniejsze kampanie społeczne, mające na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych z nadużywaniem telefonów komórkowych przez uczestników ruchu drogowego. I nie chodzi tutaj tylko o kierowców, ale także o pieszych.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje:

Oceń